07.08.2018 u 20:48
0

POSLE GOLA CRVENO-BELIH SLOVACI UTIŠALI „MARAKANU“: Crvena zvezda ide na komplikovan meč u Slovačku, za prolazak potrebna pobeda ili 2:2! (UŽIVO) (VIDEO)

U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Crvena zvezda remizirala sa Spartakom 1:1

Zvezda nije uspela da ponovi igre iz prethodnih mečeva u kvalifikacijama, pa će joj u Slovačkoj biti potrebna pobeda u ili "visok remi" (2:2 i više) za prolaz u plej-of.

Sve je bilo rešeno u 60 sekundi sredinom prvog poluvremena – prvo je Zvezda preko El Fardu Bena došla do vođstva sa penala, ali je Erik Grendel u sledećem napadu iskoristio pad koncentracije domaćina i šokirao navijače.

Utakmica na našem najvećem stadionu počela je velikom ofanzivom Crvene zvezde, koja je nošena navijanjem sa tribina, preuzela kontrolu i krenula da sabija rivala. Dobre situacije u šanse nisu uspeli da pretvore Nemanja Radonjić i El Fardu Ben, a prvi put su ozbiljno pripretili posle prekida i odličnog skoka Milana Rodića – ipak, levi bek nije pronašao saigrača na povratnoj. Slovaci su posle petnaestak minuta uspeli da se oslobode pritiska, ali su u 22. minutu skrivili penal posle kojeg je naš tim došao do prednosti.

Hladan tuš je usledio već u sledećem napadu – po levoj strani prošao je Erik Jirka, izdržao duel sa Rodićem i vratio povratnu do imenjaka Grendela koji uz malo sreće pogađa za 1:1.

Revanš će se igrati u utorak 14. avgusta u Slovačkoj.

Poznati su i potencijalni rivali u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona – pobednik ovog dvomeča igraće sa boljim iz duela Salcburga i Škendije. Austrijanci i Makedonci svoj prvi meč igraju u sredu.

Poraženi će nastaviti kvalifikacije za Ligu Evrope i igrati protiv boljeg iz meča Helsinkija i ljubljanske Olimpije.

TOK UTAKMICE

KRAJ UTAKMICE: CRVENA ZVEZDA-SPARTAK 1:1

90+5. minut – KRAJ UTAKMICE, Zvezda je remizirala sa Spartakom 1:1

90+4. minut – Poslednja izmena u Spartaku, sekunde do kraja utakmice.

90+3. minut – Španskog sudiju pogodila je lopta i omogućila Radonjiću dobru poziciju sa nekih 17 metara, ali je on preslabo šutirao.

90. minut – Šansa za Zvezdu! Tukao je Nemanja Radonjić sa ivice peterca ali prilika je ispuštena. Pet minuta nadoknade.

88. minut – Sa desnog boka centrirao Simić, najviši u skoku na drugoj stativi bio je Rodić, ali nije uspeo da uputi loptu ka golu.

84. minut – Novo odlično dodavanje Krstičića. Ovoga puta bilo je upućeno Radonjiću, ali je on bio u ofsajdu.

82. minut – Zvezda pokušava centaršutevima, bez uspeha

79. minut – Izmena! Veljko Simić ulazi baš protiv Ebesilija kojem je prethodni udarac bio poslednje što je učinio na utakmici.

78. minut – Embesilio opet neprecizan šutirao je sa slične pozicije odakle je Suduvi dao gol, sada nije bio toliko uspešan.

75. minut – Izmena kod gostiju, Marvin Ego će poslednjih 15 minuta biti u špicu umesto Bakoša.

73. minut – Druga izmena u Zvezdi, Milić ne može da nastavi

72. minut – Opasan napad Spartaka ali je Zvezda imala sreće da Grendel nije zahvatio loptu, pa je Borjan uhvatio.

71. minut – Milić posle udarca ostao na terenu.

69. minut – Zvanično – na tribinama je 37.112 gledalaca!

68. minut – Korner za crveno-bele. Loš centaršut i otklonjena opasnost po golmana gostujućeg tima iz Trnave. Nešto agresivniji fudbaleri Spartaka u nastavku igre.

64. minut – Još jedna propuštena prilika za Crvenu zvezdu. Sada je više napada išlo po desnoj strani, Ben je proigrao Jovičića na boku, ali on nije dobro centrirao.

63. minut – Poziciono igraju fudbaleri gostujuće ekipe.

61. minut – Embesilio je prihvatio loptu na nekih 25 metara, pokušao da gađa suprotni ugao, ali je Zvezda dobila samo korner.

55. minut – Crveno-beli deluju odlučno u nameri da postignu još jedan pogodak.

54. minut – Odličan šut Ebesilija sa distance, ali Kudi je sjajno reagovao.

53. minut – Dvostruka prilika za 'crveno-bele'.

52. minut – Branko Jovičić oprobao je svoj udarac sa distance i lopta je otišla nekih metar i po pored desne stative. Posle tog detalja Milojević je napravio prvu izmenu – Nemanja Milić ulazi umesto Nikole Stojiljkovića.

49. minut – Radonjić u centru pažnje, posle faula je udario Radu, ali je srećom dobio samo žuti karton.

47. minut – Neugodan centaršut Radonjića, ali je lopta završila u gol-autu.

46. minut – Počelo drugo poluvreme na stadionu 'Rajko Mitić'

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Crvena zvezda – Spartak 1:1

45+1. minut – Prvi deo poluvremena pripao je Crvenoj zvezdi, ali je posle datog i ekspresno primljenog gola, naš tim pao u igri i Spartak je uspeo da kontroliše dešavanja na terenu – 1:1.

45. minut – Igrač Spartaka oštro je startovao na Vujadinu Saviću i potpuno zasluženo dobio žuti krton.

40. minut – Embesilio dobro šutira, golman Čudi je bio oprezan.

39. minut – Krstičić oboren je na 27 metara od gola, a sudija je tražio da se slobodan udarac ponovi.

37. minut – Najbolji igrač Zvezde je odlično čuvan od početka meča, osim nekoliko pokušaja prodora, Radonjić bez šanse da ugrozi odbranu rivala.

34. minut – Zvezda uzdrmana posle primljenog gola. Slovaci su pripretili dva-tri puta iz polukontri, ali bez ozbiljnije završnice.

27. minut ŠANSA za ZVEZDU! Golman Kudi je izleteo u prazno, a Ben je pucao preko gola.

24. minut – Spartak izjednačio u sledećem minutu. Igrači Crvene zvezde ni da proslave pogodak, a već su primili izjednačujući na drugoj strani. Rodić je ispao u duelu sa Jirkom, nije uspeo da ga stigne, ovaj je vratio povratnu do Grendela koji uz malo sreće pogađa mrežu za 1:1!

23. minut – GOOOOOOL!! CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 1:0 Gol sa bele tačke postiže Ben!!

21. minut – Pernal za crveno-bele, prilika za prednost šutem sa bele tačke! Krstičić je uleteo u kazneni prostor, u njega je "ušao" Godal i oborio ga, pa je Karlos del Sero pokazao na belu tačku.

19. minut – Udarac pretrpeo Krstičić, a gosti nisu štedeli ni Bena ni Ebesilija.

15. minut – Stojković i Savić uspeli su da otklone opasnost posle neugodnog centaršuta sa levog boka.

14. minut – Gosti iz Trnave uspeli su da se oslobode pritiska i kreiraju nekoliko napada, ali posle jednog prekida nije bilo opasnosti po gol Zvezde.

13. minut – "Daj gol, daj gol, daj gol", grmi sa Severa. Delije bodre crveno-bele!

9. minut – Sevnula je kontra Zvezde, Radonjić je hteo da "izbaci" Bena, ali je dao prejak for.

8. minut – Posle prekida sa leve strane Rodić je na "drugoj stativi" dva puta pokušao, prvo glavom, pa nogom, na kraju dao povratnu za Degeneka, ali reprezentativac Australije nije stigao na vreme.

2. minut – Crveno-beli su izveli dva kornera, jedan za drugim, ali od svega nije bilo ništa.

1. minut – Prva akcija Zvezde – sjajno! Međutim, Stojiljković umesto da se okrene i šutira, želeo je da proigra saigrača, pa je dobio samo korner.

1. minut – Španski sudija Karlos del Sero je dao znak da utakmica počne.