07.09.2018 u 20:50
0

ISTORIJSKA POBEDA FUDBALERA: Krstajić šokirao sastavom: Tadić iz penala doneo pobedu Srbiji u premijernoj utakmici Lige nacija!

Fudbaleri Srbije zabeležili su istorijsku pobedu u novoformiranom takmičenju Lige nacija.

TOK MEČA

90. minut – Au, kakva šansa Litvanije

Milenković se okliznuo, poklonio loptu Litvancima, Dmitrović je već bio savladan, ali se Lukić isprečio i sprečio čist pogodak.

90. minut – Treća izmena u Srbiji

Umesto Kostića u igru će Nemanja Radonjić.

82. minut – Drugi penal za Srbiju!

Oboren je Veljković. Novikovas ga je s leđa rukama uhvatio. Čist penal. Tadić je ponovo šutirao, ali je promašio! Tačnije, Šetkus je odbranio udarac sa bele tačke!

82. minut – Druga izmena u Srbiji

Saša Lukić ulazi umesto Matića.

81. minut – Žuti karton za Novikovasa

S leđa je oborio Kolarova koji ga je prošao uz levu aut liniju.

78. minut – Četvrti put Srbija pogađa okvir gola

Aleksandar Mitrović je posle centaršuta Kolarova pogodio prečku! Četvrti okvir gola koji su pogodili srpski fudbaleri.

76. minut – Prva izmena u Srbiji

Umesto Rodića u igri je Aleksandar Kolarov. Odmah je preuzeo i kapitensku traku od Matića.

75. minut – Stopostotna šansa za Litvaniju

Černih je promašio šansu utakmice. Novikovas je pobegao odbrani Srbije, centrirao po zemlji, a Černih sam ispred Dmitrovića šutira pored stative. Auuu kakva šansa za Litvaniju.

72. minut – Izmena u Litvaniji

Izlazi Verbickas, ulazi Šernas. To je druga izmena u domaćem timu.

67. minut – Mitrović ponovo u šansi

Mogao je Aleksandar Mitrović da se upiše u strelce, šutirao je glavom, a Šetkus brani.

64. minut – Srbija oštećena za penal

Oboren je Aleksandar Mitrović u šesnaestercu domaćina, očigledno je bilo da ga domaći fudbaler povlači rukama, ali je škotski sudija ostao nem.

63. minut – Treći put stativa

Andrija Živković je posle solo akcije pogodio stativu. Srpski fudbaler je iskosa sa desne strane, sa oko 15 metara šutirao. Treći put je Srbija pogodila okvir gola.

52. minut – Mitrović izveo slobodan udarac

Matić je oboren na oko 20 metara od gola Litvanije. Mitrović je izveo slobodan udarac, ali je pogodio živi zid.

47. minut – Maksimović upisan u sudijsku beležnicu

Drugi žuti karton na utakmici dobio je Nikola Maksimović. Posle izgubljene lopte srpski fudbaler je povukao za dres protivničkog igrača.

46. minut – Izmena u Litvaniji

Jedna izmena je napravljena u toku pauze, umesto Kuklisa u igri je Vorobjovas.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut – Igraće se jedan minut nadoknade vremena

42. minut – Litvanija mogla do izjednačenja

Novikovas je šutirao sa 10-tak metara iskosa sa desne strane, lopta je fijuknula iznad gola Dmitrovića. Defanzivci Srbije su prethodno u dva navrata promašili loptu pri pokušaju da je izbace u polje.

41. minut – Rodić dobio žuti karton

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Rodić zbog oštrog starta.

38. minut – Srbija vodi golom Tadića iz penala!

Rutinski je Dušan Tadić izveo jedanaesterac i doneo Srbiji prednost 1:0. Ovo je njegov 14. gol u dresu nacionalnog tima.

37. minut – Penal za Srbiju!

Oboren je Mitrović posle odlične asistencije Tadića. Tadić je petom prosledio loptu do centarfora tima, a ovaj je s leđa oboren od strane Klimavičijusa.

35. minut – Milenković blokira šut Černiha

Odličan napad Litvanaca, posle centaršuta sa desne strane Slivka je glavom vratio loptu u srce šesnaesterca, a Černih naleteo i šutirao sa oko deset metara. Milenković se isprečio i blokirao šut.

33. minut – Prvi šut Litvanije u okvir gola Srbije

Slivka je oprobao šut sa 20-tak metara, Dmitrović je siguran. Bio je to prvi šut domaćina u okvir gola Srbije.

28. minut – Litvanija propustila šansu

Kuklis je ostao sam na desnoj strani na ivici šesnaesterca, šutirao je iz prve, a lopta je fijuknula pored stative gola Dmitrovića.

20. minut – I Rodić pogodio stativu!

Drugi put na meču Srbija pogađa stativu. Ovog puta je to uradio bek Rodić. Tadić je izveo slobodan udarac, lopta je prošla nekoliko igrača u šesnaestercu, stigla do Rodića, a ovaj iskosa sa desne strane sa desetak metara šutira u okvir gola.

16. minut – Mitrović još jednom oprobao šut

Mitrović je u 16. minutu primio loptu iskosa sa desne strane na oko 15 metara od gola domaćina, okrenuo se i šutirao, ali je to bilo slabo za golmana Šetkusa.

12. minut – Mitrović pogodio stativu!

Srbija je mogla do vođstva u 12. minutu. Tadić je započeo akciju, vukao lotpu do 20-tak metara od gola, zatim dodao do Mitrovića, a ovaj iz okreta pogađa samo stativu!

11. minut – Živković u solo akciji

Mogao je vezni fudbaler Srbije u 11. minutu opasnije da pripreti domaćinu, nanizao je tri igrača, zatim šutirao sa 18-tak metara, ali je lopta otišla pored gola.

7. minut – Prvi korner za Srbiju

Tadić je izveo korner, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca odakle je odapeo Živković, ali lopta odlazi iznad gola.

Rukavina igra jubilarni 50. meč

3. minut – Mitrović probao glavom

Jedini napadač u reprezentaciji Srbije Aleksandar Mitrović pokušao je glavom posle centaršuta Rukavine, ali je njegov šut bio slab.

2. minut – Prva šansa za domaćina

Rukavina je loše intervenisao u šesnaestercu, Novikovas se iznenada našao ispred Dmitrovića, ali nije uspeo da zahvati loptu.

Himna Srbije intonirana pre meča

20:45 – Počela je utakmica

20:41 – Nemanja Matić kapiten

Odustvo Aleksandra Kolarova iz startne postave znači da je Nemanja Matić kapiten na ovoj utakmici.

20:36 – Sudija iz Škotske vodi meč
Glavni sudija utakmice koja se igra na nacionalnom stadionu u Vilnjusu je Škot Bobi Maden. Pomoćnici su Daglas Ros i Frensis Konor.
Temperatura u Vilnjusu je 17 stepeni, a delimično je oblačno.

20:25 – Četiri ekipe igraju za prvo mesto u grupi 4 Lige C

Pored Srbije i Litvanije, u grupi 4 Lige C nalaze se još Rumunija i Crna Gora. Njihova utakmica igra se u isto vreme u Rumuniji.

20:12 – Evo kako Litvanci spemaju teren za utakmicu protiv Srbije

19:49 – Srbiju će sa tribina bodriti navijači iz Rusije

Sa mnogo problema, pre svega kada je atmosfera u pitanju nakon teških reči na relaciji između "precrtanih" Luke Milivojevića i Matije Nastasića i selektora Mladena Krstajića, podmlađenom timu pobeda je blago rečeno neophodna.

19:40 – Neobična startna postava
A do nje će Krstajić pokušati da dođe sa neočekivanom postavom.

Među starterima nema kapitena Aleksandra Kolarova, zatim Sergeja Milinkovića-Savića i Adema Ljajića.

Svi oni će sa klupe čekati šansu.

Meč će početi sastav u formaciji 4-2-3-1: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Maksimović, Matić – Živković, Tadić, Kostić – Mitrović.

Na klupi su, pored Kolarova, Ljajića i Milinković-Savića, još golmani Predrag Rajković i Nikola Vasiljević, zatim Uroš Spajić, Aleksandar Prijović, Saša Lukić, Jagoš Vuković, Nenad Krstičić, Nemanja Radonjić.

Sa druge strane, domaćin će početi u velikoj defanzivi pošto je startna formacija 5-4-1: Šetkus – Baravikas, Žulpa, Jankauskas, Klimavičijus, Vajtkunas – Slivka, Verbickas, Kuklis, Novikovas – Černih.