OTKRIVENE KARTE: Ovo je sastav Austrije koji će igrati protiv Srbije u Beogradu

 

Selektor austrijske reprezentacije Marsel Koler predstavio je sastav za predstojeće susrete protiv Velsa i Srbije u kvalifikacijama za Svetski prvenstvo u Rusiji. On je istakao da u ove utakmice ulazi sa nepromenjenim timom, odnosno sa istim kadrom sa kojim je u prvoj utakmici kvalifikacija pobeđena Gruzija u gostima sa 2:1.

Austrija protiv Velsa igra 6. oktobra u Beču, a protiv Srbije četiri dana kasnije u Beogradu. Najavljeno je da će austrijska reprezentacija 8. oktobra otputovati za Beograd. Koler je naglasio da predstoje dve veoma teške utakmice, protiv Velsa koji je bio veoma uspešan u Evropskom prvenstvu, kao i protiv Srbije.

- Iako neki igrači u svojim klubovima nisu igrali imam poverenje u njih - naglasio je Koler dodajući da je veoma kratko vreme za pripremu za ove utakmice.

Tako protiv Velsa reprezentaciji stoji na raspolaganju samo dan i po priprema. Predsednik Fudbalskog saveza Austrije (OeFB) Leo Vindtner smatra da je Srbija veoma težak protivnik, posebno kada se igra u Beogradu.

Sastav reprezentacije:

Golmani: Robert Almer (Austrija Beč), Andreas Lukse (Altah), Ramazan Ečan (Bajer).

Odbrana: Aleksandar Dragović (Bajer), Martin Hintereger (Augzburg), Florian Klajn (Štutgart), Valentino Lazaro (Salcburg), Sebastian Predl (Votford), Markus Sutner (Ingolštat), Štefan Štangl (Salcburg), Kevin Vimer (Totenhem).

Sredina terena: David Alaba (Bajern), Marko Arnautović (Stouk), Julian Baumgartlinger (Bajer), Martin Harnik (Hanover), Štefan Ilsanker (Lajpcig), Zlatko Junuzović (Verder), Marsel Sabicer (Lajpcig), Luis Šaub (Rapid Beč), Alesandro Sepf (Šalke).

Napadači: Mihael Gregorič (Hamburger), Lukas Hinterzeer (Ingolštat), Mark Janko (Bazel).

 

Tanjug
Foto: Facebook/Fudbalski savez Srbije

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

                   Nedelja 

04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Bolja zemlja
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Vesti
14:05  Parovi - Nedeljni ručak
16:00  FILM
17:30  Telemaster
18:10  Glamur specijal
19:00  Upoznajte Parove
21:00  Parovi - Izbacivanje
02:30  Parovi - Noćobdije
04:30  Rano jutro