11.04.2019 u 07:24
0

LIGA ŠAMPIONA: Remi Ajaksa i Juventusa, Barselona pobedila Mančester Junajted sa 1:0!

Fudbaleri Ajaksa i Juventusa remizirali su 1:1 (0:1) u Amsterdamu, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je Barselona pobedila u gostima Mančester Junajted 1:0 (1:0).

Šampion Italije poveo je na stadionu "Johan Krojf" golom Kristijana Ronalda u 45. minutu, a izjednačio je odmah na startu drugog poluvremena David Neres nakon majstorskog driblinga.

Domaćin, za koga je svih 90 minuta igrao Dušan Tadić i imao nekoliko odličnih poteza, bio je bliži pobedi, ali pre svih Hakim Zijeh nije iskoristio dobre prilike.

U drugoj utakmici, Barselona je autogolom Luka Šoa slavila na Old Trafordu i stekla veliku prednost pred revanš na Nou Kampu.

Odlučujući trenutak dogodio se uz pomoć VAR tehnologije, pošto je pomoćni sudija prvo signalizirao ofsajd Luisu Suaresu, pre nego što je ipak preinačena odluka "asistenta" i napadača koji je "naterao" Šoa da zatrese sopstvenu mrežu.

Za Junajted srpski vezista Nemanja Matić nije se našao u protokolu.

Revanši u Torinu i Barseloni na programu su 16. aprila.

Izvor: Tanjug