(HAPPY PORTAL UŽIVO) CRVENA ZVEZDA - SUDUVA 2:1 KRAJ: Neopreznost Gobeljića mogla skupo da košta Zvezdu!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u Beogradu savladali ekipu Suduve sa 2:1 (2:0)

Strelci za crveno-bele bili su Boaći u 4. i Marko Marin u 29. minutu, dok je utešni pogodak za litvanskog šampiona postigao Mihret Topčagić u petom minutu zaustavnog vremena.

Zbog neopreznog starta nad Slavickasom, bek Crvene zvezde Marko Gobeljić zaradio je crveni karton u 59. minutu tako da je srpski šampion više od pola sata igrao sa igračem manje.

Ovom pobedom Crvena zvezda je uspešno preskočila prvu prepreku na putu ka novom učešću u Ligi šampiona, a sledeći rival joj je finski Helsinki.

KRAJ UTAKMICE!

95. minut - GOL! Suduva smanjuje na 2:1. Golubickas je sjajno proigrao Kerlu. Njegov udarac je Borjan uspeo da odbrani ali je na odbijenu loptu natrčao Mihret Topčagić.

92. minut - Pavkov pokušava volej udarcem.

91. minut - Žuti karton za Milunovića.

90. minut - Arbitar Farkaš produžava utakmicu za šest minuta.

89. minut - PREČKA BENA! Dobar solo prodor Rodića. Posle intervencije Kardima na odbijenu loptu natrčava Ben i snažnim udarcem pogađa okvir Suduvinog gola.

88. minut - Pavkov menja Marka Marina.

86. minut - NAJOZBILJNIJA PRILIKA ZA SUDUVU DO SADA! Kerla je centrirao a Tadić glavom pogodio prečku.

84. minut - Ponovo sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Suduve. Jankauskas ponovo obara Bena sa leđa ali glavni arbitar Adam Farkaš ponovo ne dosuđuje jedanaesterac.

82. minut - Napadač Aleksa Vukanović menja Mirka Ivanića.

81. minut - Žuti karton za Rodića zbog odugovlačenja.

78. minut - Sjajna kontra Zvezde. Posle sjajnog prodora Stojković ulazi u gol šansu i posle remplovanja sa Jankauskasom pada ali sudija Farkaš odmahuje rukom.

77. minut - Nova izmena u redovima Suduve. Rikets je zamenio Verbickasa.

74. minut - Rodić se žali na povredu posle starta Tadića.

71. minut - Žuti karton za Bena posle izbacivanja lopte iz igre.

68. minut - VELIKA PRILIKA ZA IVANIĆA! Crnogorski reprezentativac je izbio sam pred Karduma ali nije iskoristio zicer.

64. minut - Hladik menja povređenog Slavickasa.

62. minut - Filip Stojković menja Boaćija. Trener Milojević zbog novonastale situacije prelazi na defanzivnu taktiku.

59. minut - CRVENI KARTON ZA GOBELJIĆA! Zvezdin bek je vrlo neoprezno startovao na Slavickasa koji je najverovatnije zadobio prelom noge.

58. minut - Novi žuti karton. Živanović je faulirao Marina u kontranapadu.

56. minut - Topčagić ponovo neoprezno startuje i rizikuje crveni karton.

53. minut - Jovančić je neprecizno šutirao na asistenciju Bena.

51. minut - Izmena u redovima Suduve. Hrvatski internacionalac Josip Tadić menja Sandra Gotala.

50. minut - Ponovo opasnost pred Zvezdinim golom. Milunović je blokirao udarac Topčagića.

48. minut - Nova šansa! Marin je sjajnim driblingom stvorio sebi prostor i proigrao Boaćija koji je volej udarcem šutirao pored gola.

47. minut - Prva prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu. Ben je posle prodora poslao loptu u srce šesnaesterca ali se Jankasuskas dobro snašao

POLUVREME

45. minut - Sudija Farkaš produžio je utakmicu za jedan minut.

43. minut - Neoprezan start Kerle nad Benom. Slobodan udarac za Zvezdu!

41. minut - Bez većih uzbuđenja u ovom delu susreta. Zvezda kontroliše igru i posed lopte.

38. minut - STATIVA! Marin dubinskom loptom pronalazi Boaćija koji posle sjajnog sprinta pogađa stativu Suduvinog gola.

36. minut - Nezgodan sudar Boaćija i Čađenovića. Oba igrača su se brzo pridigla!

34. minut - Prvi žuti karton na utakmici za Topčagića posle prigovora.

33. minut - Slobodan udarac za Suduvu. Gotal nekontrolisano šalje loptu preko Borjanovog gola.

29. MINUT - GOL! Marin je započeo akciju i dodao Benu. Ben odlaže za Boaćija koji produžuje do usamljenog Marina koji preciznim udarcem donosi crveno-belima veliku prednost!

26. minut - Nova opasnost pred Zvezdinim golom! Golubickas se odjednom našao sam u kaznenom prostoru ali je Jovančić dobro odreagovao.

25. minut - Navijači Zvezde nisu zaboravili ni na Ognjena Kuzmića. Na severnoj tribini našeg najvećeg stadiona razvijen je transparent na kome piše "KUZMIĆU IZDRŽI!"

24. minut - Delije su razvile transparent podrške Siniši Mihajloviću.

22. minut - Sjajna podrška stiže sa tribina Stadiona "Rajko Mitić"!

19. minut - Nova šansa za Zvezdu! Kombinovali su Rodić i Ben, koji je kasnije proigrao Marina, ali nemački internacionalac nije uspeo da se izbori sa protivničkim štoperima.

16. minut - Prva prilika za Suduvu! Slavickas je centrirao, a Topčagić nije uspeo da se snađe dobro u kaznenom prostoru Zvezde.

14. minut - Zvezda preko Marina i Bena dolazi do prilike, ali Jankauskas dobro interveniše.

11. minut - Litvanci pokušavaju dugim loptama da preskaču igru i dođu do prilike. Zvezda za sada ima veći posed lopte i kontroliše igru.

8. minut - Gobeljić leži na travi posle starta Kerle.

7. minut - Igrači Suduve imaju velikih problema sa prenosom lopte.

4. MINUT - GOL! Ben je sjajnim pasom proigrao Boaćija koji je jakim udarcem pod prečku savladao nemoćnog Karduma

2. minut - Solidna poseta na našem najvećem stadionu. Bez većih uzbuđenja na startu susreta.

POČETAK UTAKMICE

Pratite uživo tekstualni prenos revanš meča prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Suduve.

Šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević imao je nekoliko problema u pripremi ove utakmice s obzirom da neće moći da računa na neka od pojačanja.

Kanjas i Tomane su lakše povređeni i najverovatnije neće zaigrati na ovom meču. Kanjas bi trebalo da bude spreman za 2. kolo, dok je za Tomanea to pitanje. Povredio je ložu na treningu! Takođe, Pankov nije spreman, dok Žander nije registrovan za prvu rundu.

Treneri Vladan Milojević i Vladimir Čeburin odlučili su se za sledeće sastave.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić - Ivanić, Ben, Marin - Boaći.

SUDUVA (5-3-2): Kardum - Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas - Čađenović, Golubickas, Verbickas - Gotal, Topčagić.

Pravdu će deliti mađarski sudija Adam Farkaš.