13.08.2019 u 21:08
0

ZVEZDA POSLE ANTOLOGIJSKE SERIJE PENALA IZBACILA KOPENHAGEN: Heroj Borjan presudio Dancima! Crveno-beli kroz nezapamćenu dramu do Jang bojsa

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona posle antologijske serije penala u revanšu sa Kopenhagenom!

Od specijalnog izveštača Kurira iz Kopenhagena – Anje Vukašinović

Bilo je 1:1 posle 90 minuta, baš kao i u prvom meču u Beogradu, isti rezultat bio je i nakon produžetaka, pa se pristupilo izvođenju penala.

Na kraju, posle čak 11 serija, najviše zahvaljujući Milanu Borjanu, Zvezda je pobedila 7:6!

Fenomenalni golman je zaustavio tri šuta Danaca sa bele tačke, a i sam je realizovao jedan penal!

Ukupno, promašeno je čak devet udaraca sa 11 metara, domaćini su dva puta šutirali za trijumf, ali su se ipak zasluženo radovali crveno-beli.

KRAJ PRODUŽETAKA!

120. minut – Falk koji je ušao u igru sa klupe, sada izlazi, a manje ga Sotiriu.

119. minut – Falk je krenuo sam ka Borjanu, ali je Gobeljić na vreme intervenisao.

116. minut – I sada kada su snage izjednačene, Danci i dalje atakuju.

113. minut – CRVENI KARTON ZA BIELA! Španac je oborio Žandera u kontri, pa je dobio drugi žuti karton.

111. minut – Lopta je pogodila Degeneka u ruku, Danci su tražili penal, ali ništa od toga.

110. minut – I Marin se našao u beležnici Mažeike.

110. minut – Još jedna odlična odbrana Borjana.

107. minut – Ivanić dobija žuti karton zbog protesta.

102. minut – Dobar šut Vinda, još bolja odbrana Borjana.

101. minut – Šansa za Kopenhagen! Brani Borjan! Dugo se lopta šetala po šesnaestercu, onda je usledio šut i sjajna intervencija Zvezdinog golmana.

100. minut – Potpuni pritisak domaćina, lopta je sve vreme ispred kaznenog prostora Zvezde.

97. minut – Šansa za Kopenhagen! Vind je sjajno proigrao Biela, koji se našao sam pred Borjanom, a onda je sjajno intervenisao Simić.

95. minut – Ivanić je osvojio loptu i istrčao kontru, ali ga je zaustavio Nelson.

92. minut – Fišerov šut sa 19 metara završio je pored gola.

91. minut – Počeo je prvi produžetak, Milojević je iskoristio pravo četvrte izmene, pa je uveo Jevtovića, a izveo Vukanovića.

KRAJ – 1:1 – SLEDE PRODUŽECI

90+2. minut – Prekid za Zvezdu, Pankov je glavom spustio loptu, a Jovančić neprecizno šutirao.

81. minut – Izmena i kod domaćina – Bartolec umesto Varele.

81. minut – Treća izmena kod Zvezde, Boaćija je zamenio Simić, sada crveno-beli igraju bez klasičnog napadača.

79. minut – Domaćini sada vrše pritisak…

75. minut – Izmena u Kopenhagenu. U igru je ušao Mas Haime, najskuplje pojačanje danskog tima i igrač nad kojim je u Beogradu napravljen penal. Iz igre je izašao Holse.

71. minut – Varela je "požuteo" posle prekršaja nad Žanderom.

69. minut – Povredio se Boaći! U duelu sa Nelsonom dobio je udarac u koleno i sa bolnom grimasom ostao da leži.

68. minut – Crveno-beli igraju hrabro, i sa igračem manje bore se prsa u prsa.

63. minut – Prodor i šut Holsea – pored gola.

60. minut – Prva izmena kod domaćina – Falk umesto Stagea.

58. minut – Taktička izmena Milojevića – Pankov umesto Kanjasa.

55. minut – CRVENI KARTON ZA MILUNOVIĆA! Zvezda je ostala sa igračem manje! Milunović je u skoku udario rukom N'Dojea u glavu, pa je dobio drugi žuti karton.

53. minut – PONIŠTEN GOL ZVEZDE! Marin je fantastično izveo prekid, Vukanović je izašao sam pred golmana i matirao ga, ali je litvanski sudija dosudio ofsajd.

50. minut – Žuti karton za Boaćija zbog prigovora.

46. minut – Vladan Milojević je izvršio prvu izmenu. Umesto Milana Rodića, krivca za izjednačujući gol, u igri je Žander.

45. minut – 1:1 – N'DOJE! Bengtson je sa leve strane, pored Rodića, centrirao na "drugu stativu" gde je N'Doje nadskočio Degeneka i Rodića i glavom poslao loptu u mrežu. Sada je rezultat isti kao u Beogradu.

40. minut – Posle kornera za Zvezdu, lopta je izbačena iz kaznenog prostora, tukao je Ivanić sa više od 20 metara – neprecizno.

37. minut – Jovančić je izgubio loptu na sredini terena, a onda faulirao Fišera, pa je dobio žuti karton.

28. minut – "Požuteo" je i Borjan zbog protesta.

27. minut – Žuti karton za N'Dojea zbog žestokog starta na Degeneka, koji je dobio lakat u lice.

25. minut – Zvezda kontroliše dešavanja na terenu. Domaćinu ne dozvoljava da joj zapreti i vreba šansu iz kontranapada.

17. minut – GOOOLLL – 0:1 – BOAĆI! Marin je fantastično centrirao, a Boaći se "ušunjao" na peterac i ubacio loptu u mrežu. "Delije" su u transu.

10. minut – Opasan napad Zvezde, Marin je sa desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, prvo je šutirao Gobeljić, ali je izblokiran, a onda je tukao i Jovančić – pored gola.

6. minut – Žuti karton za Milunovića zbog prekršaja (rukom u lice) nad N'Dojeom.

1. minut – Crveno-beli tražili penal! Zeka je zgazio Ivanića u kaznenom prostoru Kopenhagena, a litvanski sudija Mažeika je pokazao da se igra nastavi!

1. minut – Utakmica je počela.

Trener Vladan Milojević nije mogao da računa na povređene ofanzivce Bena i Pavkova, kao i na defanzivca Babića. Odlučio je da najistureniji bude Boaći, a krilnu poziciju poverio je Vukanoviću, kao i u prvom meču.

Dakle, pojava Boaćija u prvom timu (umesto Pavkova) je jedina Milojevićeva izmena u odnosu na sastav od pre nedelju dana.

I trener Kopenhagena Stale Solbaken napravio je samo jednu promenu, i to na levom beku, pa je umesto Ovijedu, poverenje ukazao Bengtsonu.

Izvor: Kurir.rs

KOPENHAGEN (4-4-2): Gritebust – Varela, Papajanopulos, Nelson, Bengtson – Holse, Zeka, Stage, Fišer – Vind, Ndoje.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Kanjas, Jovančić – Vukanović, Marin, Ivanić – Boaći.