19.09.2019 u 23:07
0

(UŽIVO IZ HUMSKE) PARTIZAN – AZ ALKMAR (2:2): Crno-beli ispustili pobedu!

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno protiv holandskog AZ Alkmara na premijeri nove sezone Lige Evrope. Izabranici Save Miloševića su bolje otvorili susret i prvi pripretili ali gosti su iznenada poveli preko Stengsa. Situacija na terenu se promenila kada je Jonas Svenson isključen posle prekršaja nad Asanom koji je bio u stopostotnoj prilici posle duge lopte koju je poslao Natho. Period dobre igre "parni valjak" je krunisao pogotkom pred odlazak na pauzu. Sadik je oboren u kaznenom prostoru, a najstrožiju kaznu u gol je pretvorio Natho. Partizan je dominirao u drugom poluvremenu i bilo je samo pitanje vremena kada će Bizo vaditi loptu iz svoje mreže. To se i dogodilo u 61. minutu kada je Bibras Natho sjajno proigrao Sadika, koji pogađa stativu, ali na odbitak natrčava iskusni reprezentativac Izraela i donosi prednost crno-belima. Delovalo je da će "parni valjak" do kraja dati još nekoliko golova, ali su gosti šokirali publiku u Humskoj i mimo svih očekivanja iz kontranapada izjednačili preko Boadua. Partizan je do kraja napadao ali bezuspešno, a najveću priliku pred sam kraj susreta je imao Lazar Marković.

KRAJ UTAKMICE

90. minut – Tri minuta nadoknade.

88. minut – Gigić menja Sadika.

85. minut – Lazar Marković promašuje zicer. Dodatni kontakt sa loptom je omogućio odbrani AZ Alkmara da se konsoliduje i interveniše.

84. minut – Izmena u redovima AZ Alkmara. Klasi menja strelca Stengsa.

83. minut – Suma propušta veliku priliku. Sa ivice šesnaesterca gađa pored gola.

81. minut – Novi pokušaj Asana. Lopta prolazi pored stative.

80. minut – Sejduba Suma ulazi u igru umesto Aleksandra Šćekića. Partizan igra ofanzivno.

77. minut -Šćekić je pokušao sa velike udaljenosti.

76. minut – Natho pokušava petom da proigra Asana ali lopta odlazi u aut.

71. minut – Lazar Marković pokušava da probije blok gostiju. Izborio je korner za svoj tim.

67. minut – GOL! Boadu pravo niotkuda istrčava kontru i vara Stojkovića.

63. minut – Lazar Marković menja Zorana Tošića.

61. minut – GOL! Natho pronalazi Sadika koji pogađa stativu ali lopta dolazi do Natha koji postiže svoj drugi pogodak večeras.

58. minut – Korner za crno-bele. Tošić i Natho kombinuju ali lopta odlazi van terena.

54. minut – Hacidijakos menja Vujtensa u timu AZ Alkmara.

53. minut – Natho nastavlja da preti. Novi udarac na gol Bizoa.

51. minut – Prva prilika za goste u nastavku. Boadu je prošao pored Ostojića i Miletića ali dodaje u prazno.

48. minut – Asano propušta stopostotnu priliku. Oči u oči sa golmanon Alkmara, Japanac nije bio precizan.

46.minut – Sjajna igra Natha. Novo pojačanje crno-belih sjajno razigrava svoje saigrače. Udarac Natha van kaznenog, hvata Bizo.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

Partizan je uspeo da se vrati posle prednosti gostiju i izjednači pred kraj prvog dela igre. Domaćin je bolje otvorio susret ali je onda suprotno od toka igre AZ poveo preko Stengsa. Crno-beli su se dugo mučili ali se sve preokrenulo u 27. minutu kada je isključen Svenson posle prekršaja nad Asanom. Napadi "parnog valjka" su se ređali i u 41. minutu domaćin dolazi do izjednačenja. Sadik je oboren u kaznenom, sudija Marko Gvida nije imao dilemu, a sa bele tačke siguran je bio Natho.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut – Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

41. minut – GOL! Sadik je oboren i sudija Gvida je pokazao na belu tačku. Natho je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1

40. minut – Ređaju se napadi Partizana. Urošević stvara višak na boku ali još jednom je zaustavljen.

37. minut – Najbolja prilika za crno-bele do sada. Tošić je sjajnim centaršutom pronašao Asana, koji glavom gađa preko gola.

35. minut – Partizan ima sve veći posed ali ne uspeva da stvori ozbiljniju priliku.

31. minut – Trener gostiju Arne Slot vrši prinudnu izmenu. Sugavara ulazi u igru umesto Idrisija.

27. minut – Crveni karton za goste. Sjajna lopt u prostor za Asana koga obara Jonas Svenson i dobija direktan crveni karton.

26. minut – Zdjelar dobija žuti karton zbog prigovora.

23. minut – Fudbaleri crno-belih za sada ne uspevaju da stvore prostor za Asana i Sadika u završnoj trećini zbog dobrog bloka Alkmara.

18. minut – Natho je pokušao van kaznenog prostora. Njegov pokušaj lako je uhvatio Bizo.

16. minut – Partizan ima velikih problema na sredini terena. Odbrana AZ Alkmara, na čelu sa Vlarom, za sada uspešno neutrališe Partizanove nalete.

13. minut – GOL! Dijagonala preko celog terena je iznenadila Ostojića. Idrisi je sačekao da štoper Partizana padne i lako prosledio za Boadua koji dodaje Stengsu za prednost gostiju.

9. minut – Sudija Marko Gvida nije svirao očigledan prekršaj nad Sadikom. Mališani u Humskoj su počeli glasno da negoduju i da skandiraju protiv glavnog arbitra.

6. minut – Alkmar prvi put ozbiljnije preti. Boadu je bio oči u oči sa čuvarom Partizanovog gola ali je loše gađao.

3. minut – Prva prilika za Partizan. Asano je promešao odbranu gostiju, a na odbitak je natrčao Natho i šutirao preko gola.

POČETAK UTAKMICE

Fudbaleri Partizana počinju svoje učešće u Ligi Evrope. Prvi protivnik crno-belih je holandski AZ Alkmar.

Trener Partizana Savo Milošević izjavio je da su gotovo svi igrači bili u opticaju za ovu utakmicu.

Stadion u Humskoj je ispunjen najmlađim navijačima, kojima je UEFA dozvolila pristup stadionu. U Beograd je stiglo oko 200 autobusa iz raznih krajeva Srbije i regiona.