23.09.2019 u 02:06
0

(161. VEČITI DERBI UŽIVO IZ HUMSKE) PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA (2:0): „Bambi“ donosi pobedu Partizanu! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su svoj najvećeg rivala Crvenu zvezdu golovima Sume i Tošića. Posle prvog poluvremena u kome nije bilo mnogo prilika u drugom poluvremenu je viđena agresivnija igra. Posle mnogo prekida i bakljada, u 83. minutu Suma evrogolom donosi prednost crno-belima. Igrači Zvezde su krenuli ofanzivnije, što je ostavilo mnogo prostora za kontre Partizana. Igrao se 93. minut kada je Brežančić uposlio Tošića za konačnih 2:0.

KRAJ UTAKMICE

93. minut – GOL! Brežančić je sjajno centrirao, a Tošić doneo pobedu Partizanu.

92. minut – Crveni karton za Vulića. Zbog povlačenja Zdjelara, vezista Zvezde dobija drugi žuti karton.

90. minut – Zbog svih prekida igraće se još sedam minuta.

90. minut – Brežančić umesto Stevanovića. Savo Milošević ubacuje beka umesto krila.

89. minut – Igrači Crvene zvezde sada igraju mnogo agresivnije, na ivici prekršaja.

87. minut – Urošević dobija žuti karton.

84. minut – Koškanje igrača obe ekipe. Borjan je nasrnuo na strelca pogotka Sumu. Oba igrača su dobila javnu opomenu.

83. minut – GOL! Suma je šutirao sa ivice kaznenog i pogodio rašlje. Borjan je bio nemoćan!

79. minut – Utakmica je prekinuta. Sudija Jovanović traži da se ukloni sporni transparent posvećen predsedniku Fudbalskog saveza Srbije, Slaviši Kokezi.

77. minut – Bibras Natho se požalio na povredu, tako da crno-beli vrše prinudnu izmenu. Tošić menja Natha. Savo Milošević se odlučuje za ofanzivniji pristup igri u završnici.

75. minut – Igrači Partizana pokušavaju dugim loptama da iznenade protivnika. Asano za sada ne uspeva da dobije vazdušni duel.

72. minut – Pavkov menja Boaćija.

70 minut – Poništen pogodak za Crvenu zvezdu zbog prekršaja nad Stojkovićem. Marin je centrirao iz kornera, a nakon ispuštanja lopte zbog faula, Milunović se najbolje snalazi ali pogodak je poništen.

66. minut – Velika bakljada na južnoj tribini kod pristalica Partizana. Sudija Jovanović na kratko prekida igru zbog dima.

64. minut – Prva izmena u ekipi Partizana. Sejduba Suma ulazi u igru umesto Umara Sadika.

63. minut – Pokušaj Zdjelara sa velike udaljenosti. Na severnoj tribini navijači Zvezde su zapalili nekoliko stolica.

60. minut – Boaći dobija javnu opomenu zbog starta nad Miletićem.

56. minut – Vukanović menja Van la Paru u redovima Crvene zvezde.

55. minut – Van la Para dobija žuti karton nakon starta nad Miletićem.

52. minut – Najbolja prilika na utakmici. Sadik je bio oči u oči sa Borjanom, ali čuvar mreže Crvene zvezde brani.

49. minut – Već nekoliko minuta traje gađanje bakljama između severne i istočne tribine.

46. minut – Bakljada na severnoj tribini kod pristalica Crvene zvezde. Pristalice crveno-belih su pokušali da gađaju navijače Partizana na boku istočne tribine.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

Posle prvih 45 minuta igre rezultat je nerešen (0:0). Partizan i Crvena zvezda su oprezno ušli u utakmicu, što se videlo već posle uvodnih deset minuta. Najbolju priliku u tom periodu igre propustio je mladi fudbaler Partizana, Filip Stevanović. Zvezda je nakon toga pokušavala kontranapadima preko Marina i Van la Pare ali nije uspela da stvori ozbiljniju priliku. Na tribinama nije bilo većih incidenata. Jedan od topovskih udara je pao pored Marka Marina, ali Zvezdin igrač nije bio povređen.

POLUVREME

45+1 – Natho izvodi slobodan udarac. Urošević je bio blizu da donese prednost Partizanu pred pauzu.

45. minut – Srđan Jovanović je produžio prvi deo za jedan minut.

43. minut – Jedna od boljih prilika za Crvenu zvezdu u prvom poluvremenu. Vulić je šutirao sa vrha šesnaesterca ali je lopta otišla visoko preko gola.

40. minut – Prva bakljada na 161. "Večitom derbiju". Pokrenuli su je navijači Partizana na istočnoj tribini iz grupe "Zabranjeni".

37. minut – Gužva u kaznenom prostoru Partizana. Ostojić i Milunović su bili u duelu ali sudija Srđan Jovanović pokazuje da lopta pripada crno-belima.

34. minut – Stevanović je sjajnim driblingom promešao Zvezdinu odbranu ali njegov udarac brani Borjan.

30. minut – Bez većih uzbuđenja na terenu. Navijanje je za sada sportsko i nema većih incidenata na stadionu.

27. minut – Nesigurnost u zadnjoj liniji crno-belih. Pavlović ispucava loptu.

26. minut – Sadik pokušava atraktivno petom ali lopta prolazi pored stative.

25. minut – Natho je odlično stvorio sebi prostor i odložio za Šćekića koji proigrava Uroševića, ali levi bek Partizana gađa visoko preko gola.

24. minut – Prekršaj Uroševića, slobodan udarac za Crvenu zvezdu. Marin je proigrao Van la Paru ali Stojković čuva Partizanov gol.

23. minut – Stevanović pokušava sa ivice kaznenog ali Borjan hvata loptu.

21. minut – Jovančić pokušava da probije po desnoj strani ali dobra reakcija Partizanove odbrane.

19. minut – Žuti karton za Šćekića nakon prekršaja nad Vulićem. I sam Vulić je dobio javnu opomenu zbog prigovora.

18. minut – Nova prilika za Partizan. Sadik je proigrao Asana, koji loše zahvata loptu i šalje je pored Borjanovog gola.

13. minut – Topovski udar je pao pored Marina neposredno pre izvođenja kornera. Marin nije povređen.

11. minut – Natho pokušava dugom loptom da pronađe Sadika. Borjan ispucava loptu u aut.

8. minut – Kontra za Partizan. Milunović zaustavlja Sadika.

4. minut – Korner za Crvenu zvezdu.Van La Para je pokušao glavom.

3. minut – Prva velika prilika za Partizan. Stevanović je šutirao iskosa i lopta je prošla pored gola