30.10.2016 u 02:56
0

Gužva na vrhu Premijer lige: Liverpul slavio na teškom gostovanju, za deobu prvog mesta!

Fudbaleri Liverpula savladali su Kristal Palas sa 4:2 i nastavili borbu sa Mančester Sitijem i Arsenalom na za prvo mesto u Premijer ligi.

"Redsi" su uz dosta muke slavili na Selhurst Parku gde je domaćin dva puta stizao vođstvo tima Jirgena Klopa.

Liverpul je poveo preko Emrea Džana u 16. minutu, ali već u 18. poravnava Džejms Mekartur. U 21. Dejan Lovren koristi centaršut Filipea Kutinja za 2:1, ali u 33. opet pogađa Mekartur za Palas.

Minut pre kraja poluvremena Kutinjo opet proigrava svoje štopere, a ovaj put gol postiže Joel Matip, da bi sredinom drugog poluvremena Roberto Firmino potvrdio važan trijumf za "crvene".

Liverpul je slavio peti put u poslednjih šest kola, a posle deset je izjednačen sa Sitijem i Arsenalom sa po 23 boda na deobi prve tri pozicije.

Srpski reprezentativac Marko Grujić nije bo ni na klupi za rezerve tima iz Merzisajda.

S druge strane, Palas je poražen treći put u nizu pa je sve bliži zoni ispadanja, ostao je na 11 bodova, četiri više od Hala koji je prvi "ispod crte".

Klopova ekipa u sledećem kolu dočekuje Votford 6. novembra, dok Palas gostuje Barnliju.