22.12.2019 u 21:32
0

BUNDESLIGA: Loša forma Frankfurta se nastavlja!

Stanje u kom se nalazi Ajntraht iz Frankfurta može se nazvati agonijom. Ekipa koja je prošle sezone bila pravo osveženje evropskom fudbalu, nestala je sa mape u proteklih nekoliko meseci. Serija užasnih rezultata produžena je porazom od poslednjeplasiranog Paderbodna rezultatom 2:1, u 17. kolu Bundeslige.

Meč koji je lokalni list "Frankfurter Rundšau" odjavio naslovom "Blamaža Ajntrahta u Paderbornu" počeo je projektilom Sabirija u devetom minutu. Iako je lopta išla po sredini gola, Vidvald je stajao ukopan i posmatrao kako se ona naglo spušta u gol.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije, u 41. minutu Šonlau je glavom savladao čuvara mreže ekipe iz Frankfurta nakon odličnog prekida Progera. Jedini gol za Ajntraht na ovom meču postigao je Dost u 72. minutu.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za poražen sastav, dok je Mijat Gaćinović u 54. minutu izašao sa terena.Dejan Joveljić je čitavu utakmicu presedeo na klupi za rezervne igrače.

Ajntraht je na proteklih sedam utakmica šest puta izgubio i jednom osvojio samo bod. Solidan start sezone naglo je upropašten. Publika u Frankfurtu sada gleda neki drugi, lošiji tim u odnosu na onaj koji je prošle sezone osvojio kup Nemačke i igrao polufinale Lige Evrope.

U letnjem prelaznom roku, Ajntraht je od transfera dvojice igrača (Luke Jovića i Sebastijana Alera) zaradio 100 miliona evra. Klub su pojačala čak 12 igrača, za čije transfere je potrošeno ukupno nešto više od 61,5 miliona. Četiri od tih 12 igrača došli su kao slobodni igrači ili na pozajmicu, pa se dobije računica da je u klub došlo osam igrača koja zajedno imaju cenu koliko odlazak Luke Jovića. To možda i jeste Ajntrahtov problem.