20.11.2016 u 01:15
0

Šampion zaustavio Napredak: Pobeda Zvezde u senci užasne povrede kapitena Lukovića!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na teškom gostovanju u Kruševcu ekipu Napretka 1:0 (0:0) i zadržali šest bodova više u odnosu na Partizan i Vojvodinu.

Strelac gola za važna tri boda bio je Džon Ruiz u 69. minutu, odličnim udarcem van kaznenog prostora.

Napredak je bili u najmanju ruku ravnopravan rival, propustio nekoliko povoljnih šansi, istakao se i golman Filip Manojlović, ali je na kraju morao da prekine fantastičan niz od šest pobeda zaredom.

Zvezda je i drugo gostovanje u nizu pregrmela zahvljajući minijaturi kostarikanskog fudbalera, a preostalo je još jedno u Gornjem Milanovcu u ovom mini-ciklusu protiv Metalca.

Utakmicu je obeležila i teška povreda kapitena Crvene zvezde Aleksandra Lukovića, nakon što je u prvom poluvremenu prilikom pada slomio ruku.

U poslednjem duelu 16. kola domaćeg šampiona, Vojvodina je lako savladala u Novom Sadu ekipu Novog Pazara 3:0, golovima Aleksandra Paločevića, Filipa Malbašića i Dejana Melega.