23.04.2017 u 03:38
0

ZVEZDA OPET NA VRHU TABELE: Savladala Napredak sa 2:1 , pa preskočila Partizan! (video)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu 2:1 (0:0) u utakmici drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Golove za šampiona postigli su Gelor Kanga iz penala u 59. minutu i Srđan Plavšić iz voleja u 76, a poraz domaćina ublažio je Vukanović u 94.

Crvena zvezda se ovom pobedom vratila na vrh tabele, jer joj je Partizan pobegao ranije danas savladavši Vojvodinu. "Večiti" rivali su ponovo izjednačeni, imaju po 43 boda, a u slučaju da sezonu završe sa istim saldom, Zvezda će odbraniti titulu, jer je ligaški deo (30 kola) završila kao prva.

Napredak je ostao peti sa 26 bodova.

Pobeda u Kruševcu ima višestruki značaj za tim Miodraga Božovića. Osim tri boda i povratka na prvo mesto na tabeli, ona je crveno-belima došla kao melem na rane iz "večitog derbija".

U prvom poluvremenu večerašnje utakmice pred punim tribinama stadiona "Mladost" u Kruševcu oba rivala su propustila po zicer – Donald je u 16. minutu šutirao pored gola, a pet minuta kasnije Zvezdin golman Manojlović je zaustavio Gobeljićev pokušaj kada su se našli "oči u oči".

U drugom poluvremenu Zvezda je dodala gas, stvorila je još dve prilike pre nego što je povela. A do prednosti je stigla kada je sudija Nikolić dosudio penal posle duela Šljivića i Ruiza. Siguran realizator najstože kazne bio je Kanga.

Boaći je u 73. minutu promašio prazan gol sa pet metara, ali je zato dva minuta kasnije Plavšić stavio tačku na meč golčinom na asistenciju Kange.

Napredak je uspeo da ublaži poraz golom Vukanovića u 94. minutu.

Zvezda u sredu gostuje Čukaričkom u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, a sledećeg vikenda u prvenstvu dočekuje Vojvodinu. Napredak u trećem kolu plej-ofa gostuje Partizanu.

TOK MEČA:

KRAJ – 1:2!

90+4. minut – GOOOLLL – 1:2 – VUKANOVIĆ!

76. minut – GOOOLLL – 0:2 – PLAVŠIĆ! Golčina! Iz voleja! Asistenciju je upisao Kanga.

73. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Boaći promašio prazan gola sa pet metara! Centrirao je Plavšić…

65. minut – Ponovo se zatresla mreža Napretka, ali je dosuđen ofsajd Plavšića. Da li je bio?! Procenite sami.

63. minut – Kapiten Napretka odlazi do tribine da smiri domaće navijače, koji su besni posle dosuđenog ofsajda.

61. minut – Domaćini se bune, jer je sudija Nikolić dosudio ofsajd.

60. minut – Žuti karton za Donalda.

59. minut – GOOOLLL – 0:1 – KANGA IZ PENALA!

58. minut – PENAL ZA ZVEZDU! Sudija Nikolić je pokazao na belu tačku posle duela Šljivića i Ruiza.

55. minut – Izmena u Napretku: izašao je Gobeljić, a ušao Vulić.

53. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Kanga je izveo prekid, Boaći naciljao gol, ali je Petrović sjajno intervenisao.

51. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Centaršut Kange, a Le Talek sa sedam metara glavom šalje loptu pored gola.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme…

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – 0:0!

33. minut – Žuti karton za Eskića zbog starta nad Kangom.

27. minut – Još jedan pokušaj Donalda – preko gola.

21. minut – ŠANSA ZA NAPREDAK! Gobeljić se našao sam pred Manojlovićem, a golman Zvezde mu je skinuo zicer.

16. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Donald je promašio zicer! Ruiz je protutnjao po desnom krilu i "zavrnuo" loptu, a Holanđanin je šutirao pored gola.

11. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Evo i prvog uzbuđenja… Posle centaršuta Ristića, Boaći je bio u neposrednoj blizini gola, ali nije dobro zahvatio loptu.

10. minut – Za sada bez velikih uzbuđenja na terenu. Tribine su ispunjene, na stadionu Mladosti je vruće…

1. minut – Meč je počeo…

SASTAVI:

NAPREDAK: Petrović – Cvetković, Simonović, Tubić, Urošević – Ndijaje, Šljivić, Eskić, Alivodić – Gobeljić, Vukanović.

CRVENA ZVEZDA: Manijlović – Petković, Frimpong, Luković, Ristić – Le Talek, Donald, Ruiz, Kanga, Plavšić – Boaći.

Sudija: Bojan Nikolić

Ovo je treći ovosezonski duel Napretka i Zvezde. Kruševljani su u uvodu sezone iznenadili crveno-bele u Beogradu, gde je bilo 2:2, a Zvezda je dobila naredni meč, igran u novembru u Kruševcu – 1:0.