20.11.2017 u 01:51
0

ITALIJANSKI PRVOLIGAŠ BENEVENTO: Oborio rekord star skoro 90 godina!

Benevento je u nedelju poražen od Sasuola 2:1 na svom terenu što je 13. uzastopni pora "veštica".

Tako je ovaj italijanski klub nadmašio neslavan rekord engleskog velikana Mančester junajteda iz sezone 1930/1931 sa 12 poraza u nizu.

Benevento je za malo izbegao neslavan rekord, ali je Federiko Peluso uspeo da u 94. minutu donese pobedu Sasuolu, sa igračem više.

Dva minuta pre toga Domeniko Berardi je promašio penal i učinilo se da rekord neće "pasti", ali je sudbina želela drugačiji rasplet.

Benevento je logično poslednji u Seriji A bez ijednog boda, šest manje od najbližeg rivala Verone, koja ima i utakmicu manje.

Gol razlika ovog kluba je 6:33, a najubedljiviji poraz je dožoveo od Napolija sa 6:0 sredinom septembra, dok je Lacio slavio 5:1 na stadionu "Čiro Viđorito" kapaciteta 25.000 mesta.