17.05.2018 u 03:53
0

MARSEJ NIJE USPEO NI IZ TREĆEG POKUŠAJA: Atletiko golovima Grizmana i Gabija stigao do 3. trofeja Lige Evrope! (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Marsej u finalu Lige Evrope sa 0:3 u Lionu, i tako stigli do trećeg trofeja u ovom takmičenju.

Marsej je bio bolji u prvih 20 minuta, imao prvu veliku šansu preko Žermana, ali ih je gol Grizmana u 21. minutu nakon velike greške odbrane potpuno presekao.

Od tada je Atletiko uspeo u potpunosti da uspostavi ritam igre koji im odgovara, a svemu tome je doprinela i pobeda prvog organizatora i zvezde ekipe Marseja Pajea sredinom prvog poluvremena.

Igrači Marseja su novi šok doživeli odmah na startu drugog poluvremena u 49. minut, kada je Grizman po drugi put pogodio u metu.

Od tada je ritam utakmice potpuno pao, a Gabi je u 89. minutu obezbedio treći trofej svojoj ekipi u Ligi Evrope.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+2. minut – KRAJ UTAKMICE U LIONU! Atletiko Madrid je stigao do treće titule u Ligi Evrope pogotcima Antoana Grizmana i Gabija!

90. minut – Dvostruki strelac Grizman napušta igru i ustupa mesto Fernandu Toresu

89. minut – GOOOOOOL! Gabi! 0:3! Ostao je sam kapiten Atletika i bez većih problema savladao Mandandu

87. minut – Druga izmena Simeonea, Parti je na terenu umesto Koree

84. minut – Strašan udarac Amavija sa 25 metara ali je ta lopta išla pravo u Oblaka pa nije bilo veće opasnosti

81. minut – STATIVA! Sjajno je skočio Mitroglu, nadvisio Godina i odlično šutirao glavom, ali je stativa sačuval Oblakovu mrežu

78. minut – Varnice na terenu. Nži i Lukas su se našli u klinču, a Kujpers ih je nagradio zbog toga žutim kartonima

75. minut – Luiz Gustavo je udario laktom Gabija i zaradio žuti karton

74. minut – Poslednji pokušaj Rudija Garsije – Mitroglu umesto Žermena.

71. minut – Lukav pokušaj Kokea posle kornera, ali se Mandanda nije dao iznenaditi

55. minut – Druga izmena u redovima Marseja. Umesto Okamposa, na terenu je Nži

49. minut – GOOOOOOL! 0:2! Antoan Grizman! Sjajan pas Kokea iza leđa odbrane Marseja, Grizman je izašao sam ispred Mandande i po drugi put večeras ga nadmudrio

46. minut – Počelo je drugo poluvreme, Huanfran je ušao u igru a Šime Vrsaljko ostao u svlačionici

I POLUVREME

45+1. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA U LIONU!

38. minut – Prvi žuti karton na utakmici je zaradio Amavi nakon žestokog starta nad Vrsaljkom

31. minut – VELIKI PEH ZA MARSEJ! Glavni organizator i zvezda ekipe Paje ne može da nastavi utakmicu zbog povrede, pa je sa suzama u očima napustio teren. Umesto njega na terenu se našao Maksim Lopez

23. minut – Pokušao je dobro Okampos glavom nakon prekida koji je izveo Paje, ali je lopta otišla preko gola

21. minut – GOOOOOOL! 0:1! Antoan Grizman! Iskoristio je veliku grešku golmana i štopera, ukrao loptu, izašao sam pred Mandandu a onda loptu hladnokrvno posla pored njega u mrežu

15. minut – Prvi pokušaj Atletika, šutirao je Koke, ali veoma neprecizno

6. minut – Još jedna dobra prilika za Marsej, šutirao je Taivan sa 16 metara, ali je ta lopta otišla za malo pored desne stative

4. minut – KAKVA ŠANSA ZA MARSEJ! Paje je poslao loptu između igrača Atletika, ona je stigla do Žermana koji je ostao sam ispred Oblaka koji je već pao, ali je šutirao pored gola

1. minut – Počela je utakmica u Lionu. Prvi su loptu sa centra izveli igrači Marseja

SASTAVI:

Olimpik Marsej: Mandanda – Amavi, Rami, Luiz Gustavo, Sar – Sanson, Zambo Aguisa – Taivan, Okampos, Paje – Žerman

Atletiko Madrid: Oblak – Vrsaljko, Godin, Himenez, Lukas – Korea, Koke, Gabi, Saul Njigez – Grizman, Dijego Kosta