11.07.2018 u 18:12
0

ZVEZDIN REMI NA PREMIJERI: Crveno-beli ka Ligi šampiona krenuli nulom u Rigi, odluka pada u Beogradu!

Fudbaleri Crvene zvezde otvorili su novu sezonu remijem u Letoniji, na stadionu Skonta u Rigi protiv šampiona Letonije Spartaksa (0:0) u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su dominirali tokom svih 90 minuta utakmice u Rigi, imali daleko veći broj pokušaja, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

Prvu veliku priliku je imala Zvezda preko Bena u 31. minutu ali je njegov pokušaj otišao preko gola, a onda je Pavkov promašio zicer u 42. minutu kada je ostao sam ispred golmana ali je šutirao pored gola.

Pavkov je imao još jednu dobru priliku u 69. minutu ali tada loptu nije dobro zahvatio glavom.

Novo pojačanje Crvene zvezde Nikola Stojiljković je zbog povrede napustio teren već u 18. minutu i svoje mesto ustupio Pavkovu.

Pored njega, danas su debitovali i Ebislio i Jevtović, ali su i oni ostali bez konkretnog učinka.

Odluka o pobedniku ovog dvomeča će pasti za 7 dana na stadionu "Rajko Mitić", kada se ponovo sastaju ove dve ekipe.

Protivnici ovog para u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona Suduva i Apoel su se takođe sastali danas, a Suduva je priredila ogromno iznenađenje pobedivši 3:1.

TOK MEČA

90+3. minut – KRAJ UTAKMICE U RIGI!

87. minut – Stojković pravi faul na 17 metara zbog čega dobija žuti karton

86. minut – Ogromna greška Babića nakon koje je igrač Spartaksa ostao sam ispred Borjana ali je golman Zvezde nestvarnom intervencijom sprečio siguran pogodak.

85. minut – Babić dobija žuti karton zbog prekršaja na sredini terena

82. minut – I Milojević pravi poslednju izmenu, izašao je Radonjić a njegovo mesto zauzelo novo pojačanje Zvezde Jevtović

78. minut – Pokušao je i Rodić sada iskosa sa 7 metara ali je izblokiran pa Naruglas nije imao problema

77. minut – Poslednja promena trenera Spartaksa, u igri je Mihađuks a izašao je Dmitrijev

74. minut – Sjajan prodor Bena, prošao je pored nekoliko igrača Spartaksa ali onda loše šutirao sa nekih 7 metara iskosa pa je propala i ova šansa

69. minut – DRUGI ZICER ZA PAVKOVA! Šutirao je Zvezdin napadač jako loše glavom sa nekih pet metara nakon sjajnog centaršuta Bena, pa Neruglasu nije bilo teško da izbaci tu loptu u korner

66. minut – Izmena u timu Spartaksa, Agire je zamenio Svarupasa

61. minut – Pokušao je Ben da iskoristi grešku odbrane Spartaksa ali je Kosorić stigao pre njega do lopte i izbacio je u kroner

58. minut – Zvezda pokušava na sve načine da nađe rupu u odbrani Spartaksa ali im to za sada ne polazi od ruke

52. minut – Lep prodor i udarac Bena ali je izblokiran pa je od svega usledio samo korner nakon koga nije bilo uzbuđenja

48. minut – Ponovo su crveno-beli zapretili nakon prekida, Savić je pokušao glavom posle centaršuta Bena ali je to otišlo pored gola

46. minut – Počelo je drugo poluvreme! Ebisilio je zamenio Milića u timu Zvezde

I POLUVREME

45+1. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA U RIGI! Zvezda je imala dve dobre prilike preko Bena i Pavkova i mnogo veći posed lopte, dok su domaći fudbaleri bili veoma opasni u kontranapadima. Zvezda je imala čak 11 pokušaja prema golu Letonaca od čega je šest otišlo u okvir gola, dok je ekipa iz Letonije imala samo jedan udarac prema golu Borjana ali je i on bio neprecizan!

42. minut – ZICER ZA ZVEZDU! Neverovatan promašaj Pavkova. Ostao je potpuno sam na 11 metara po sredini gola, šutirao iz okreta, ali je njegov pokušaj otišao pored gola

40. minut – Ponovo je prošao Kobzar po levoj strani, pokušao da centrira ali je Babić ovaj put bio siguran i izbacio loptu

38. minut – Ponovo je pokušao Radonjić iz prekida sa 25 metara, ali je taj pokušaj završio kao i prethodni

33. minut – VELIKA GUŽVA U ZVEZDINOM ŠESNAESTERCU! Odlično su izveli domaći fudbaleri korner nakon koga se stvorila velika gužva ispred Borjana ali je Rodić uspeo u poslednjim trenutcima da izbaci loptu daleko od gola

31. minut – VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Sjajno je prošao Radonjić po levoj strani, ostavio povratnu loptu, a onda je Ben potpuno sam sa 12 metara po sredini gola šutirao visoko preko gola

26. minut – Sjajan pokušaj Radonjića iz slobodna udarca ali je ta lopta zamalo otišla pored gola

24. minut – Napad Zvezde po desnoj strani, centrirao je Milić, pokušao Pavkov glavom, ali je lopta završila u rukama Nerugalsa

18. minut – Prinudna izmena u redovima crveno-belih. Novo pojačanje Nikola Stojiljković nije mogao da nastavi utakmicu pa ga je zamenio Milan Pavkov, koji je u prvom kontaktu sa loptom izborio korner, nakon koga nije bilo uzbuđenja

LEPE VESTI ZA NAVIJAČE ZVEZDE! Apoel nakon 20 minuta fudbala gubi sa neverovatnih 3:0 protiv Suduve! Crveno-beli se upravo sa ovim parom sastaju u drugom kolu kvalifikacija ukoliko pobede Spartaks

11. minut – Još jedan opasan napad Spartaksa po desnoj strani, bio je to ponovo centaršut, ali je Borjan uspeo da odreaguje nakon čega je napravljen faul nad njim

9. minut – Prvi pokušaj za crveno-bele- šutirao je Krstičić, ali to nije bilo opasno

7. minut – Pokušao je Kobzar da simulira i iznudi jedanaesterac, ali sudija Balakin nije naseo na to pa mu je pokazao žuti karton

4. minut – Dobra kontra domaćih fudbalera, prošli su po desnoj strani, centrirao je jedan igrač domaćih ali je Babić u poslednjem trenutku sklonio loptu ispred napadača, a onda Krstičić napravio faul na 20 metara od svoga gola, ali nije bilo veće opsasnti po Borjana nakon tog prekida

– U Rigu su stigle i Delije pojačane bratskom Fratrijom, navijačima Spartaka iz Moskve, i apsolutno dominiraju na tribina od samo početka utakmice

1. minut – Počela je utakmica u Rigi, a loptu sa centra su izveli domaći fudbaleri

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić – Milić, Ben, Radonjić – Stojiljković.

Na klupi su: Popović, Degenek, Gobeljić, Milijaš, Jevtović, Ebesilio i Pavkov.

SPARTAKS: Nerugals – Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe – Dmitrijev, Honorato, Malev- Kobzar, Višnjakovs i Svarups.