12.12.2018 u 20:40
0

ZVEZDA DOMINIRALA U PIONIRU: Košarkaši savladali su Brešu (103:67) u devetom kolu Evrokupa i plasirali se u TOP 16 fazu!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Brešu (103:67) u devetom kolu Evrokupa i plasirali se u TOP 16 fazu.

Košarkaši Crvene zvezde sve su vreme bili u vođstvu, koje je u nekoliko navrata bilo više i od 40 poena. Inasče, izabranici trenera Milana Tomića su se upisali u istoriju Evrokupa, pošto je prednost koju su imali na poluvremenu (65:22), najveća razlika koju je jedan tim ostvario na polovini bilo koje utakmice u istoriji Evrokupa.

Zato i ne čudi što je u drugom poluvremenu ritam meča malo opao. Zvezda je petom pobedom u grupi, osigurala plasman u TOP 16 fazu, a od rezultata poslednjem kola zavisiće njen konačan plasman.

Svih 12 igrača na koje je večeras računao Milan Tomić upisali su se u strelce. Najbolji učinak je imao Džo Regland sa 16 poena i 10 asistencija. Branko Lazić je postigao 14 poena, bez promašaja (1/1 za 2, 4/4 za 3 poena), Bili Beron je dodao 13 poena, uz osam asistencija, a Boriša Simanić 12 poena, uz šest skokova.

Alen sa 17 i Kaningem sa 14 poena bili su najefikasniji u Breši.

Četvrta četvrtina

40. minut 103:67 – Kraj meča

39. minut 101:64 – Ristić je pogodio

35. minut 94:61 – Košarkaši Crvene zvezde pokušavaju da postignu više od 100 peona

Četvrta četvtina

30. minut 82:43 – Utakmica je izgubila na ritmu

25. minut – 75:32 – Blokada Odža

21. minut 67:24 – Pitanje je koliko obe ekipe imaju motiva u nastavku

Treča četvrtina

20. minut 65:22 – Zvezda je u drugoj četvrtini ptimila samo osam poena, a dala je za poluvreme 65, što je najviše ove sezone

17. minut 51:20 – Taman kad se učini da je Zvezda usporila, crveno-beli se raspucaju, Reglend, Perperoglu (trojka) i Beron (trojka) prave seriju 10:0 za ogromnih 31 razlike

13. minut 39:16 – Drugi koš Davidovca, a potom novu trojku pogađa Nenadić za još veću razliku

Druga četvrtina

10. minut 31:14 – Zvezda je odigrala odličnu odbranu i napad sa raznovrsnim rešenjima

7. minut 21:6 – Ranovrsna igra Tomićevog tima u prvom kvartalu

5. minut 10:4 – Zvezda je odlično počela meč

3. minut 6:4 – Trojka i Lazića

1. minut 3:2 – Trojka Simanića

Prva četvrtina

Crveno-beli, nakon nastavka dobre serije u ABA ligi i ubedljive pobede nad Zadrom u nedelju, dočekuju Brešu. Crvena zvezda sa skorom 4-4 odlučuje o svojoj sudbini, a pobeda nad italijanskom timom praktično "otvara" vrata drugoj fazi, koja startuje 2. januara 2019. godine.

"Ovom meču je prethodila dobro odigrana utakmica protiv Zadra. Meč sa Brešom je vrlo bitna utakmica za nas, igraćemo kod kuće, pred našim navijačima, trebalo bi da odigramo jednu dobru i kvalitetnu utakmicu i da pobedimo", izjavio je trener Crvene zvezde Milan Tomić.

Strateg crveno-belih se osvrnuo i na prvi duel ova dva tima, koji je značio i prvi poraz za srpskog šampiona u Evrokupu:

"Kada bismo razmišljali o prošlosti, nikada ništa ne bismo radili dobro u životu, tako da ne razmišljamo o toj prvoj utakmici. Pogledali smo delove te utakmice od tamo, sigurno je Breša jača za ovaj meč, doveli su još jednog igrača. Jaki su na bekovskim pozicijama. Mi smo krenuli da radimo na treninzima i da se pripremamo za sredu. Ne razmišljamo o ishodu ostalih mečeva, kao ni o onome što nam sledi dalje, samo o sledećoj utakmici razmišljamo."

Utakmica između Crvene zvezde i Breše igra se u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 19.00.

Izvor: Kurir