ABA LIGA: Partizan – FMP (65:62), neizvesno u hali Pionir!

Košarkaši Partizana dočekuju FMP u meču 11. kola regionalne ABA lige.

TOK MEČA:

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut – 65:62 – Mini-serija Pantera za potpuni povratak u meč.

28. minut – 61:52 – Trojka Pejdža za najveću prdnost Partizana. Na tribinama su bivši fudbaleri Partizana Ožegović i Tavamba.

27. minut – 59:51 – Najveća prednost Partizana posle trojke Veličkovića. Transparent Grobara privlači pažnju svih prisutnih.

26. minut 54:51 – Marinković pogađa dva penala, na drugoj strani uzvraća Đorđević.

24. minut – 52:48 – Trojka Zagorca kojom Partizan potvrđuje prednost.

21. minut – 45:42 – Prvi koš u nastavku pogađa Partizan.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut – 43:42 – Trojka Rebeca za egal

19. minut – 43:39 – Partizan je prvi put poveo na meču posle uvodnih 4:2. Posle koša Lendeja, uz faul pogađa Bandža Si.

18. minut – 35:39 – Nakon trojke Pejdža, na drugoj strani uzvraća Radanović.

17. minut – 29:34 – Vašington sa penala vraća prednost FMP-u. U sledećem napadu Marinković pogađa trojku.

15. minut – 24:29 – Nakon koševa sa penala Lendejla i Nikolića, na drugoj strani pogađa Paunović. Utakmicu posmatraju i bivši fudbaleri Partizana Tavamba i Ožegović-.

14. minut – 21:27 – Jeremić prekida seriju Partizana.

13. minut – 21:24 – Gagić sa četiri vezana poena vraća Partizan u utakmicu.

11. minut – 17:24 – Prvi koš u drugom kvartalu postiže Vašington.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – 17:22 – Zagorac trojkom vraća Partizan u život.

8. minut – 13:20 – Partizan u lošoj seriji. crno-beli ne mogu ništa da pogode.

5. minut – 9:15 – Bandža Si trojkom prekida seriju Pantera.

4. minut6:13 – Loš start crno-belih. FMP vodi sa 7 poena razlike posle 4 minuta igre.

1. minut – Utakmica je počela.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri, pred meč protiv FMP Železnika pozvao je svoje igrače da odigraju na visokom nivou i ostvare treći trijumf u nizu nakon Igokee i Asvela. Meč između Partizana i FMP-a igra se u subotu od 21 sat u hali "Aleksandar Nikolić".

"FMP je ekipa koja igra solidnu, pametnu, racionalnu košarku. Veoma su tvrdi i moramo da nađemo način da im u tom segmentu pariramo. Takođe, za nas je od izuzetnog značaja da budemo u stanju da vezujemo pobede", poručio je Trinkijeri za klupski sajt.

Centar crno-belih Đorđe Gagić posebnu pažnju obratio je na najboljeg igrača FMP-a Dragana Apića.

"I ove godine, FMP ima dobar tim i igra veoma dobro. Iako su vezali dva poraza, to je ekipa koja se nikada ne predaje i koja će pokušati da se baš protiv nas vrati na pobednički kolosek. Apić je pokazao odličnu formu, ali pre svega je važno da se usredsredimo na sebe, odigramo čvrsto od početka do kraja utakmice i tako dođemo do bitne pobede", naglasio je Gagić.

Meč između Partizana i FMP-a igra se od 21 sat u hali "Aleksandar Nikolić".

Izvor: Kurir