01.04.2019 u 10:17
0

JOKIĆ BLISTAO, PA ZARADIO ISKLJUČENJE: Nikola ostvario dabl-dabl u porazu Denvera! Tri minuta pred kraj meča ostavio ekipu na cedilu (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak u porazu Denvera od Vašington Vizardsa 95:90, ali i isključenje čime je omogućio gostujućoj ekipi da dođe do trijumfa.

Srpski centar je u igri proveo nešto više od 30 minuta, pre nego što je na nešto više od tri minuta zaradio isključenje zbog protesta kod sudija.

5…

I upravo je to bio ključan trenutak u kome su gosti osokoljeni ovim potezom sudija uspeli da stignu do trijumfa.

Pored Jokića, Pol Milsap je upisao 13 poena i 16 skokova, Džamal Marej sa 12 poena i Vil Barton sa 11.

Trener Denvera Majkl Meloun nije bio zadovoljan ponašanjem Jokića.

– Baš me briga šta mu rade, koliko je loše suđenje, da li je bio faul ili ne. Nije važno. Suviše je vredan za ovaj tim – rekao je Meloun.

Košarkaši Sakramenta su u gostima slavili protiv San Antonija sa 113:106.

Badi Hild je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 26 poena, dok je Vili Koli-Stejn upisao 17.

Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 32 minuta i za to vreme je upisao 15 poena, tri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte. Deset poena je postigao Nemanja Bjelica, uz šest skokova.

U ekipi San Antonija, koja je izgubila četvrtu u poslednjih šest utakmica, najbolji je bio Lamarkus Oldridž sa 27 poena i 18 skokova.

San Antonio je osmi na Zapadu sa skorom 44/33 i obezbedio je plej-of, dok su Kingsi deveti sa skorom 38/39.

Poraz Denvera iskoristio je Golden stejt koji je na svom terenu pobedio Šarlot sa ubedljivih 137:90 i prvi su na Zapadu sa 52 trijumfa i 24 poraza.

Stef Kari je predvodio pobednički tim sa 25 poena, Klej Tompson je ubacio poen manje, dok je Kevin Kuk meč završio sa 21 poenom. U redovima Šarlota najbolji je bio Vili Ernangomes sa 22 poena.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su u gostima Nju Orleans sa 130:102.

Redžon Rondo je bio najefikasniji u redovima Lejkersa sa 24 poena, Džavel Mekgi je upisao 23 poena i 16 skokova, a isti broj poena ubacio je i Aleks Karuso. U ekipi Nju Orleansa najbolji je bio Džulius Rendl sa 17 poena.

Danilo Galinari je sa 27 poena i 15 skokova predvodio Los Anđeles Kliperse do pobede protiv Memfisa na svom terenu sa 113:96. Klipersi su šesti za Zapadu sa 47 pobeda i 31 porazom, dok je Memfis na 13. mestu sa skorom 31/46.

U preostala dva meča, Atlanta je posle produžetka bila bolja od Milvokija sa 136:135, dok je Dalas slavio protiv Oklahome sa 106:103.