SRBIJA SLAVI: "Orlovi" pobedom započeli Mundijal! Sa Švajcarskom za prolaz dalje!

Reprezentacija Srbije pobedila je Kostariku u Samari 1:0 (0:0) golom Aleksandra Kolarova u meču prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

Kapiten trijumf "orlovima" doneo pogotkom u 56. minutu. Maestralno je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i zario loptu u rašlje gola inače odličnog Kejlora Navasa.

Selektor Mladen Krstajić je na teren poslao tim sa jednom izmenom u odnosu na generalnu proveru sa Bolivijom, ukazao je poverenje Milivojeviću, dok je Kostića ostavio na klupi.

U takvoj postavci Milinković-Savić imao je ofanzivniju ulogu, što se pokazalo kao pun pogodak. As Lacija odigrao je maestralno i, uz Tošića, Tadića i, naravno strelca Kolarova, bio najbolji na terenu.

"Orlovi" su u većem delu meča delovali kompaktno i imali kontrolu nad dešavanjima na terenu.

Kad se podvuče crta, Kostarikanci su za 90 minuta stvorili jednu šansu, i to već u 12 minutu kada je Gonzalez ostao sam na petercu, ali je loše šutirao glavom. I to je bio jedini momenat kada smo strepeli...

A na drugoj strani, naša reprezentacija je imala znatno više prilika.

U 43. minutu majstorija Milinković-Savića nije krunisana pogotkom. Uhvatio je strašne makazice! Navas je fantastično intervenisao i odbranio! Sudija je dosudio ofsajd, ali ofsajda nije bilo. Da se mreža zatresla, pregledavanjem video tehnologije bi gol sigurno bio priznat.

U drugom poluvremenu "orlovi" su stvorili tri zicera! Jednu pre gola Kolarova, i dva posle.

Mitrović se dva puta našao "oči u oči" sa Navasom, prvi put mu je golman Kostarike odbranio šut, a drugi put je srpski napadač pao i pre nego što je uputio udarac.

Kostić, koji je u igru ušao u 70. minutu, šest minuta kasnije nije dobro reagovao na centaršut Tadića iako se našao na tri, četiri metra od praznog gola!

Na kraju, što je najvažnije, Srbija je na Mundijalu startovala pobedom!

U drugom meču Grupe E večeras se sastaju Brazil i Švajcarska (20 sati).

"Orlovi" se u drugom kolu u petak 22. juna sastaju sa Švajcarskom.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+8. minut - KRAJ UTAKMICE U SAMARI! "ORLOVI" SU POBEDOM ZAPOČELI MUNDIJAL! Prva pobede posle one nad Nemačkom 2010. godine! Sjajno su odigrali naši momci danas i zasluženo odneli pobedu nad Kostarikom!

90. minut - Sudija je produžio utakmicu za 5 minuta

90. minut - Poslednja izmena kod "Orlova", izašao je Mitrović, a na njegovo mesto će Prijović

86. minut - VELIKA ŠANSA ZA MITROVIĆA! Sjajno ga je uposlio Sergej, ali je on u poslednjem trenutku doneo odluku da ne šutira iako je bio sam ispred Navasa, pa je i ta šansa propala

82. minut - Druga izmena kod "orlova" - Rukavina umesto Tadića.

ZVANIČAN PODATAK - 41.432 gledalaca na tribinama "Samara arene".

77. minut - ZICER ZA KOSTIĆA! Još jedna sjajna akcija Srbije, Tadić je sjajno poslao loptu pored Navasa, Kostić je ostao sam ispred praznog gola, ali nije zahvatio loptu onako kako je želeo pa je propala ova šansa

76. minut - Sjajna akcija naših fudbalera nakon čega je pokušao Milinković-Savić sa 25 metara ali je lopta otišla daleko od gola

73. minut - Poslednja izmena kod Kostarike, Kolibres je zamenio Guzmana

70. minut - Prva izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Adema Ljajića, na terenu je Filip Kostić

66. minut - Pokušao je Sergej glavom nakon centaršuta Ivanovića, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu sa 15 metara. Druga izmena u ekipi Kostarike, izašao je Urenja a na njegovo mesto će Kembel

60. minut - Prva izmena na meču, napravio ju je Oskar Ramirez. Izašao je Venegas, a ušao Bolanos.

59. minut - Požuteo je Ivanović!

56. minut - GOOOOOOOOOOL! 1:0 ZA SRBIJU! KOLAROOOOOOV! Kakva bomba iz slobodnog udarca našeg kapitena. Šutirao je pravo u rašlje, Navas nije imao šanse!

50. minut - ZICER ZA SRBIJU! Nakon sjajne kombinacije sa Milinkovićem - Savićem i njegovog pasa preko cele odbrane Kostarike, Mitrović je izbio apsolutno sam ispred Navasa, ali je golman Real Madrida odneo pobedu u ovom duelu i odbranio udarac našeg napadača sa 10 metara

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, loptu sa centra su izveli kostarikanci

I POLUVREME

45+2. minut  - ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME U SAMARI!  "Orlovi" su imali veći posed lopte, Kostarika je propustila najbolju šansu, a Milinković-Savić je napravio strašne makazice...

43. minut - Kakve makazice Milinkovića-Savića, ali je odbranio je Navas. Sudija je dosudio ofsajd, ali ofsajda nije bilo

42. minut - Šutirao je Kalvo sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola pa Stojković nije morao da reaguje

37. minut - Težak pad Tošića! Posle skok duela pao je na leđa. Posle ukazane pomoći vratio se u igru.

36. minut - Kolarov je izveo prekid sa desne strane, intervenisao je Navas.

27. minut - KAKVA ŠANSA ZA SRBIJU! Sergej Milinković - Savić je izašao sam ispred Kejlora Navasa nakon sjajnog pasa i njegovog prijema, ali je završnica bila očajna, pa je lopta završila pravo u rukama golmana Kostarike. Međutim, bio je ofsajd.

24. minut - Opet "orlovi" napadaju po desnoj strani. Tadić je proigrao Ljajića, koji se našao u "mrtvom uglu", a njegov šut nije bio opasan po gol Kostarike.

19. minut - Posle prekida Tadića, nova gužva pred golom Kostarike, opasnost otklanja Akosta.

16. minut - Sjajno je prošao po desnoj strani Ivanović i pokušao da uposli Mitorvića, ali je sjajno reagovao Navas i sprečio da lopta stigne do napadača Srbije

13. minut - Šutirao je sada Mitrović sa 18 metara nakon sjajne akcije Srbije po desnooj strani, ali je njegov udarac izblokiran, pa Navasu nije bilo teško da pokupi tu loptu

12. minut -  Kakva šansa za Gonzaleza! Defanzivac Kostarike je umakao kompletnoj odbrani Srbije koja je krenula ka bližoj stativi, posle kornera sa leve strane, ali to nije bilo dovoljno za vođstvo našeg suparnika. Udarac glavom, usamljenog igrača, sa oko sedam metara, bio je, na našu sreću, neprecizan!

8. minut - Stadionom je zagrmelo: "Srbija, Srbija"... Osim naših, skandirali su i ruski navijači.

7. minut - Šutirao je Kolarov sa 20 metara ali dosta iskosa, pa je to otišlo daleko pored gola

3. minut -  Na drugoj strani je pokušao Gonzales glavom, ali je to išlo pravo u ruke Stojkovića

2. minut - Velika gužva pred golom Kostarike. Izveo je Ljajić prvi korner za naš tim, jedan naš igrač je uspeo da zahvati tu loptu glavom, ona išla prema golu, ali su je sa gol linije izbacili igrači Kostarike

1. minut -  Počela je utakmica u Samari na Kosmos areni. Prvi napad na ovoj utakmici ima reprezentacija Srbije

Radim sa profesionalnim momcima, koji su dokazani širom Evrope u klubovima. Čista mi je savest, jer stvarno odlično radimo i to su stvari koje me čine srećnim. Čast mi je što ću biti na klupi na Svetskom prvenstvu - rekao je Krstajić, kome je ovo prvi zvanični meč na klupi Srbije.

Stadion: Kosmos arena

Sudija: Malag Diediju

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić, Milinković Savić, Ljajić, Mitrović.

KOSTARIKA: Navas, Gonzales, Duarte, Akosta, Gamboa, Kalvo, Guzman, Borhes, Ruiz, Venegas, Urenja.