parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

RONALDO JE NEZAUSTAVLJIV: Kristijano srušio Maroko i poveo Portugal ka osmini finala!

Fudbaleri Portugala savladali su golom Kristijana Ronalda u 4. minutu Maroko 1:0 i ostvarili prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Kristijano Ronaldo oborio je tako još jedan rekord – postao je evropski fudbaler s najviše postignutih golova za svoju reprezentaciju. Igrač Real Madrida je na početku Svetskog prvenstva u Rusiji postigao het-trik protiv Španije, a danas je bio strelac i na meču protiv Maroka.

Taj gol u četvrtom minutu današnjeg meča na stadionu Lužnjiki bio je 85. pogodak Ronalda u dresu Portugala. On je tako sa prvog meča večne liste „skinuo“ legendarnog Mađara Ferenca Puškaša.

Ronaldo je izbio na drugo mesto svetske liste, pošto je ispred njega jedino još Iranac Ali Daei sa 109 golova za svoju reprezentaciju.

Portugalci su se u drugom poluvremenu prilično povukli, maroko je imao posed lopte i nekoliko ozbiljnih prilika za gol, ali promene rezultata nije bilo.

Posle dva meča Portugal ima 4 boda, a Maroko je posle poraza od Irana u prvom kolu i dalje bez bodova.