parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

PORAZU SRBIJE KUMOVAO I SUDIJA BRIH: Hrabri Orlovi izgubili od Švajcarske posle preokreta! Samo pobeda nad Brazilom vodi u osminu finala!

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 1:2 (1:0) u utakmici drugog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

"Orlovi" su Kalinjingradu poveli golom Aleksandra Mitrovića u petom minutu, a onda je rival u drugom poluvremenu napravio preokret pogocima Granita Džake u 52. i Đerdana Šaćirija u 90.

Posle drugog kola na tabeli vode Brazil i Švajcarska sa po četiri boda, Srbija je ostala na tri, dok je Kostarika bez bodova.

TOK MEČA

II POLUVREME

90. minut - GOOOLLL - 2:1 ZA ŠVAJCARSKU - ŠAĆIRI! Istrčao je kontru, izašao sam pred Stojkovića i matirao ga.

87. minut - "Požuteo" je i Mitrović.

84. minut - Sudije nisu dosudile ofsajd Gavranovića, koji se našao u šansi, ali je Stojković bio uspešniji.

82. minut - Embolo je tukao iz daljine, Stojković imao problema, ali uspeo da je ukroti.

81. minut - Izmena: Radonjić umesto Milivojevića! To znači da je Krstajić sve karte bacio na napad!

ZVANIČNO: 33.167 gledalaca.

74. minut - Gavranović je bio u šansi i pogodio spoljnji deo mreže... Tek tada je pomoćni sudija signalizirao očigledan ofsajd.

73. minut - Džemaili ustupa mesto na terenu Embolu.

70. minut - Švajcarcima odgovara remi... Pokušavaju da umrtve ritam utakmice.

68. minut - ŠANSA za SRBIJU! Dobar napad Srbije, Kolarov je loptu ubacio pred gol, lopta je prošla ceo kazneni prostor, a Mitrović je bio "kratak" da je ubaci u mrežu.

66. minut - BRIH NIJE DOSUDIO PENAL ZA SRBIJU! Dvojica Švajcaraca su držala Mitrovića, a kada su sva trojica pala na zemlju pred Zomerovim golom, nemački sudija je pokazao faul u napadu?!

64. minut - Prva izmena u reprezentaciji Srbije - Ljajić umesto Kostića. Sada je na terenu prva postava iz meča sa Kostarikom.

64. minut - "Orlovi" su sada besni na Briha zbog poslednjih nekoliko odluka.

58. minut - STATIVA! Šaćiri se na desnom krilu izborio za poziciju, a onda sa ivice šesnaesterca gađao surotni ugao Stojkovićevog gola i - pogodio stativu.

52. minut - GOL - ŠVAJCARSKA JE IZJEDNAČILA - 1:1 - DŽAKA! Šaćiri je šutirao, Kolarov ga izblokirao, lopta se odbila na 20-ak metara od gola, na nju je naleteo Džaka i opalio kao iz topa - umalo nije pocepao mrežu.

51. minut - Tadić, Milinković-Savić i Mitrović kao na malom fudbalu. Od svega - korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Kalinjingradu

I POLUVREME

47. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Sjajno i požrtvovano igraju Orlovi, i sa zasluženom prednošću odlaze na odmor

46.minut - Treći žuti karton za naš tim. Posle Milivojevića i Sergeja, požuteo je i Matić

43. minut - VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU! Posle kornera Tadića sa desne strane, prvo Tošić, a onda i Matić nisu uspeli iz neposredne blizine nisu uspeli da ubace loptu u mrežu.

42. minut - Posle duže vremena "orlovi" su u kaznenom prostoru rivala. Prvo je Tadić "izlomio" Švajcarca, ali centrirao u prazno, a u nastavku akcije ni Matićev pokušaj nije bio precizan.

37. minut - Prekid je izveo Kolarov, lopta je izbačena na 18, 19 metara, Tadić je opalio - pravo u Zomera.

33. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Milinković-Savić, jer je đonom startovao na Šera.

30. minut - STOJKOVIĆ!!!! Kakva odbrana Stojkovića! Skinuo je zicer Džemailiju sa peterca, a asistirao je Cuiber. Odlični srpski čuvar mreže.

29. minut - Luka Milivojević se žali na povredu. Ukazana mu je lekarska pomoć, pa se vratio u igru.

23. minut - Švajcarci napadaju... Naši igrači im blokiraju svaki šut!

19. minut - Kako igra Mitrović!!! Sada je probao i makazicama sa ivice kaznenog prostora. Lopta je otišla pored gola, ali dobro je probao. Mnogo problema zadaje Švajcarcima.

16. minut - Milinković-Savić je oprobao udarac sa 18 metara, pored gola, ali je izmamio uzdahe naših navijača.

15. minut - Kostić je napravio dar-mar po levom krilu, ubacio pred gol, Mitrović nije bio u dobroj poziciji i nije mogao odmah da šutira, pa su Švajcarci otklonili opasnost.

14. minut - Još jedan pokušaj Mitrovića. I opet je srpski napadač probao glavom, samo ovaj put sa dobrih 15-ak metara, posle centaršuta Ivanovića, a lopta je otišla preko gola.

10. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Rodrigez je prevario Ivanovića na levoj strani i centrirao, Džemaili je bio u odličnoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

5. minut - 1:0 GOOOOOOOOOOOOL! MITROVIĆ! 1:0 ZA SRBIJU! Sjajan centaršut Tadića sa desne strane, a onda je Mitrović u svom stilu zakucao loptu glavom u mrežu! Zomer nije imao šanse

4. minut - ŠANSA za SRBIJU! Na centaršut sa desne strane Mitrović je šutirao glavom, ali je golman Zomer odlično intervenisao.

2. minut - Prva gužva u kazenom prostoru Švajcarske, posle prekida, ali Mitrović nije uspeo da dođe do lopte.

1. minut - Počela je utakmica u Kalinjingradu, prvi napad na utakmici imaju Švajcarci