22.07.2016 u 15:13
0

OSTAO BEZ MEDALJE: Elzan Bibić završio trku na 11. mestu

Na Svetskom prvenstvu za starije juniore/ke u Poljskoj, perspektivni srpski atletičar Elzan Bibić nije uspeo da osvoji medalju u finalnoj trci na 1.500 metara.

U dosta sporoj trci, naš atletičar se držao do 1.200 metara, ali nije mogao da zadrži korak sa jakom konkurencijom. Bibić se takmičio kao jedan od najmlađih atletičara, i trku završio na 11. mestu, sa vremenom 3:51,58.

Zlato je pripalo Kenijcu Kumariju Takiju (3:48,63).

Podsećamo da je Bibić kvalifikacionu trku završio na drugom mestu u svojoj grupi sa rezultatom 3:47,72.

Bibić je prošle nedelje osvojio zlatnu medalju na juniorskom Evropskom prvenstvu na 3.000 metara, a nekoliko dana kasnije je postavio novi juniroski državni rekord trke na 800 metara.