15.05.2016 u 04:25
0

NEUNIŠTIVI NOVAK: Posle velike borbe ide u novo finale!

TREĆI SET: Novak je odlično započeo treći set i uzeo brejk već na samom početku za vođstvo od 2:0.

Brejk prednosti je održavao sve do 4:2, kada je Nišikori vratio brejk za rezultat 4:3, a potom uzeo i svoj servis, za izjednačenje.

Treći set je i pored Novakovog početnog vođstva ipak završen tajbrejkom. Nišikori dolazi do 3-1 u odlučujućem gemu, ali Đoković izjednačava na 3-3, a onda Nišikori pravi duplu grešku, tek drugu u meču.

Još dve greške i Srbin dolazi do novih meč lopti.

Uz veliku borbu, i tek nakon četvrte iskorišćene meč lopte, Đoković se plasirao u novo Masters finale.

Meč je završen rezultatom 2:6, 6:4, 7:6, za prvog tenisera sveta.

DRUGI SET: Obojica čuvaju svoj servis od početka drugog seta i iako se Novak suočavao sa brejk loptama, uspeo je da se odbrani.

Nišikori je veoma agresivnom igrom uspeo da sačuva svoj servis, i ne dozvoli Novaku da napravi brejk.

Međutim, u najbitnijem momentu Novak je iskoristio brejk loptu i osvojio drugi set rezultatom 6:4.

PRVI SET: Novak je sigurno otvorio meč servisom, dok se Japanac već u svom prvom servis gemu suočio sa brejk loptama, ali je ipak uspeo da se odbrani.

Novak je morao da uzme medicinski tajm-aut pošto je imao problema sa žuljem na levoj nozi.

U trećem gemu Nišikori uspeva da uzme brejk.

Đoković je smanjio na 2:3, ali više od toga nije uspeo, pa je Japanac došao do prvog seta, rezultatom 6:2.

Novak Đoković i Kei Nišikori igraju polufinale Mastersa u Rimu, u reprizi polufinala iz Madrida prethodne nedelje.

U međusobnim duelima vodi Novak sa 8:2, a u prethodnih 6 duela slavio je prvi teniser sveta.

Pobednika ovog meča u finalu čeka Endi Mari koji je savladao Lukasa Puja.