SUTRA DAN DOMAĆEG FILMA: 25 dokumentaraca u 20 gradova u Srbiji!

 U organizaciji Filmskog centra Srbije i DOK Srbija, a u okviru programa Dan domaćeg filma, u četvrtak 14. novembra biće održane projekcije čak 25 domaćih dokumentarnih filmova, u 21 bioskopu u 20 gradova.

ilmski centar Srbije u saradnji sa DOK Srbija nastavlja sa realizacijom projekta Dan domaćeg filma, sa ciljem promocije domaćih dokumentarnih filmova koji nisu imali široku bioskopsku distribuciju a zaslužuju da budu viđeni. Nakon projekcije, gledaoci će imati priliku da razgovaraju sa nekim od članova autorskog tima.

Dan domaćeg filma održaće se u Leskovcu ("Taurumun Boy" Jelene Maksimović i Dušana Grubina), Prijepolju ("Vodič kroz crnu rupu" Aleksandra Nikolića i Zlatka Pranjića), Zrenjaninu ("To sam što jesam – Gipsy Mafia" Andrijane Stojković), Novom Sadu ("Jedini" Nikole Polića i „Centar" Ivana Markovića), Ivanjici ("Wongar" Andrijane Stojković), Smederevu („Muzičke traume" Miloša Tomića i "Električni orgazam za ljude budućnosti" Marije Vukić), Vrnjačkoj Banji ("Najlepša zemlja na svetu" Želimira Žilnika), Požarevcu ("Okupirani bioskop" Senke Domanović), Rumi („Nebeska tema" Mladena Matičevića), Kruševcu („Linija života" Darka Bajića), Subotici ("Ademovo ostrvo" Ivane Todorović, "A sad se spušta veče" Maje Novaković, "Čovek od dima" Luke Papića i Marka Mijatovića, i "Poslednja avantura Kaktus Bate" Đorđa Markovića), Lazarevcu ("4 godine u 10 minuta" Mladena Kovačevića), Gornjem Milanovcu ("Slučaj Makavejev ili proces u bioskopskoj Sali" Gorana Radovanovića), Kragujevcu ("Dugo putovanje u rat" Miloša Škundrića), Negotinu (Speleonaut - pod kamenim nebom" Sonje Đekić), Obrenovcu ("Čarobnjak iz Mutnja" Branka Lazića), Vrbasu ("Radnička klasa odlazi u raj" Marka Cvejića), Šapcu ("Dubina dva" Ognjena Glavonića), Trsteniku ("Kad dođu svinje" Biljane Tutorov) i Kovinu ("Teslin narod" Željka Mirkovića).

 

Izvor: urbanbug.net
Foto: urbanbug.net/Printscreen

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

                   Nedelja 

04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Bolja zemlja
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Vesti
14:05  Parovi - Nedeljni ručak
16:00  FILM
17:30  Telemaster
18:10  Glamur specijal
19:00  Upoznajte Parove
21:00  Parovi - Izbacivanje
02:30  Parovi - Noćobdije
04:30  Rano jutro